Distriktsstyrelsen

Detta är Distriktssytrelsen för Verksamhetsår 2021/2022.

Ordförande:
Namn: Hannes Tegerstrand

Ålder: 21

Lokalavdelning: Norrbo

Kontakt Lokalavdelningar: Kungsåra, Mikaeli (SKUM) & Norrbo

Kontakt: hannes@skuvasteras.se

Vice Ordförande:
Namn:  Julia Domberg 

Ålder: 20

Lokalavdelning: Camelot

Kontakt Lokalavdelningar: Camelot, Tillberga & Tomasgården

Kontakt: julia@skuvasteras.se

Ledamot:

Namn: Amanda Laine

Ålder: 19

Lokalavdelning: Sura

Kontakt Lokalavdelningar: Domkyrkoförs Västerås, Smébacken, Änglarna Ludvika & Sura

Kontakt: amanda@skuvasteras.se

 

Ledamot:

Namn: Daniel Andersson

Ålder: 22

Lokalavdelning: Avesta Grytnäs

Kontakt Lokalavdelningar: Avesta Grytnäs, Folkärna, Norberg & Västanfors Västervåla

Kontakt: daniel@skuvasteras.se

Ledamot:

Namn: Anna Östman

Ålder: 20

Lokalavdelning: Stiftsgården Rättvik

Kontakt Lokalavdelningar: Kungsör, Sala-Norrby-Mötklinta & Stiftsgården Rättvik

Kontakt: anna@skuvasteras.se

Ledamot:

Namn: Erik Widenfalk

Ålder: 19

Lokalavdelning: Falun

Kontakt Lokalavdelningar: Mora, Orsa & Säterbygden , (Falun) 

Kontakt: erik@skuvasteras.se

Ledamot & Registeransvarig:

Namn: Maja Gjevaldsaeter

Ålder: 18

Lokalavdelning: Falun

Kontakt Lokalavdelningar: Arboga, Svärdsjö & Grylle Champion (Falun)  , (Falun) 

Kontakt: maja@skuvasteras.se

Ledamot:

Namn: Sofie Karlsson

Ålder: 22

Lokalavdelning: Falun

Kontakt Lokalavdelningar: Grylle Champion (Falun), Hedemora & Nora , (Falun)

Kontakt: sofie@skuvasteras.se

Ledamot:

Namn: Elin Fridström

Ålder: 25

Lokalavdelning: Sura

Kontakt Lokalavdelningar: Hällefors, Näsby & Fellingsbro, Viksäng

Kontakt: elin@skuvasteras.se

Övrigt Kontakt: 
Styrelsen: styrelsen@skuvasteras.se 
Valberedningen: valberedningen@skuvasteras.se